Kodėl reikia turėti mokykloje patariantį žmogų?

Patarėjai mokykloje

Jūsų patarėjas, mokytojai ir auklėtojas mokykloje yra svarbiausi jūsų gyvenimo žmonės šioje įstaigoje. Šie žmonės gali padėti netgi vidutiniam studentui padėti patekti į Kolegijas ar Universitetus. Tarkime JAV šie patarėjai siunčia savo studentų vidurinės mokyklos užrašus į universitetus ir kolegijas. Ir tai yra tik vienas dalykas, kurį jie daro tarp daugybės kitų puikių darbų. Tai padeda studentams tobulėti savo akademinėse ir praktinėse karjeros srityse.

Kuo mokykloje gali jums padėti šie žmonės?

 

  • Rasti universitetus

Mokytojai ar klasės auklėtojai, turintys ilgametę patirtį ir puikų akademinį išsilavinimą, padeda moksleiviams kurti universitetų / kolegijų sąrašą, pagrįstą jų susidomėjimu, gebėjimais ir savybėmis, atitinkančiomis augančius poreikius. Tai yra geriausias šaltinis, norint susiaurinti studijų pageidavimą su realiomis galimybėmis.

  • Suprasti reikalavimus

Kiekvienas universitetas / kolegija turi skirtingus prašymų pateikimo reikalavimus. Šie prašymai gali būti sudėtingi studentams, kurie kreipiasi pirmą kartą. Žinoma! Tėvai taip pat gali padėti, tačiau jie žinos mažai, kiekvienai metais mokslų sistema stipriai keičiasi Lietuvoje. Dažnai, bet ne Lietuvoje, žmonės net samdo patarėjus ir konsultantus, kurie atsižvelgiant į mokinio žinias bei pažymius rekomenduoja universitetą. Kodėl to nepradėjus daryti ir Lietuvoje? Dauguma universitetų reikalauja, kad kandidatai pateiktų motyvacinį laišką, tarsi į darbą. Daugelis, taip pat, prašo kandidatų atsiųsti balus iš priėmimo bandomųjų egzaminų. Tokiose situacijose konsultantai puikiai vadovauja ir prireikus gali padėti studentams užsiregistruoti į priėmimo bandymus.

  • Gauti rekomendacijas

Kaip ir minėjome Universitetai yra įpratę prašyti rekomendacinio laiško iš vidurinės mokyklos direktoriaus ar auklėtojo, jeigu kyla klausimas dėl studento studijų valstybės finansuojamoje vietoje. Todėl susitikimas su patarėju, auklėtoju padės gauti gerą rekomendacinį laišką, nes būtent šie žmonės žinos, kaip rimtai studentas ketina studijuoti universitete. Be to, dėl daugelio sąveikų mokytojai žino, kad studentas turi prašyti jų parašyti rekomendacinį laišką, todėl geriau stengtis išlaikyti gerus santykius su mokyklos personalu. Puikūs santykiai dirbs studento labui. Taigi, reguliarūs susitikimai su auklėtoju paskutiniais mokslo metais yra geriausias būdas užtikrinti priėjimą į gerą instituciją.

  • Skirkite daugiau laiko diskusijoms su mokytojais dėl jūsų ateities

Kiekvienas studentas turi užtikrinti, kad jie išliktų savo žaidimo viršuje. Kitaip tariant, mielas bendravimas su klasės auklėtoju ar mokytojais gali būti tvirtas žingsnis universiteto link. Jeigu mokytojai nėra linkę su jumis diskutuoti ar tiesiog negaunate informacijos iš jų, vis tiek taip pat prašote rekomendacinio laiško. Tokių, kaip jus bus daug, todėl klasės mokytojams ir auklėtojams bus lengviau laiku pateikti kiekvienam studentui atsakymą, o studentams – gerai parengtą rekomendacinį laišką.

Nepamirškite, kad prieš stojant į aukštąją mokyklą ar universitetą kiekvienas studentas turėtų būti organizuotas ir pasirengti kalendorių, pažymint svarbiomis datomis ir priminimais, prieš universitetinių paraiškų terminus.

Kitaip tariant, prieš planuojant studijas universitete, stenkitės palaikyti gerus santykius mokykloje su visais mokytojais, administracija bei klasės auklėtoju. Šie žmonės, tikriausiai, galės labiausiai patarti jums kur stoti ir kokią specialybę rinktis ateityje. Nevenkite patarimų ir iš „Patarėjų“, kurie gali būti jūsų šeimos nariai, draugai ar vyresni, studijuojantys draugai. Atidžiai rinkitės studijas bei išsiklausykite kitų patarimų, tačiau nepamirškite, kad galutinį sprendimą priimkite pasikliaudami savo nuojauta, noru bei širdimi.

Categories: Aukštasis mokslas